Deklaracje PIT-y 2016

Każdy kto legalnie zarabia pieniądze na terenie Polski czy to z tytułu zatrudnienia, pobierania zasiłku, stypendium, renty i emerytury, prowadzenia działalności gospodarczej itp. ma pewne obowiązki, które muszą zostać wykonane, a ich zaniedbanie może być dla nas kosztowne w konsekwencjach.

Obowiązkiem jest, rozliczenie PIT 37, PIT 36 2016.

Na szczęście tego typu operację, musimy wykonywać tylko i wyłącznie raz rocznie i kto wie, może nawet otrzymamy jakąś kwotę, z tytułu zwrotu podatku. Tego typu PITy roczne nie należą do strasznych, jednak większość osób, boi się o to, że popełni jakiś błąd w wykonywaniu tej czynności i przez to będzie pociągnięta do odpowiedzialności. Na dobrą sprawę, nie powinniśmy się o nic martwić, ponieważ nie musimy tego robić ręcznie i wyliczać wszystkiego za pomocą kalkulatora, ponieważ istnieją różnego rodzaju aplikacje pomocnicze, na przykład darmowy program PIT 2017. Jest on tak prosty w obsłudze, że bez wątpienia każdy da sobie z nim bez problemu radę, a nawet jeśli będą jakiekolwiek wątpliwości, to znajdziemy bardzo dużą ilość pomocnych instrukcji obsługi w sieci. PIT 2016 otrzymał całą rzeszę różnych rekomendacji i pozytywnych recenzji, które możemy znaleźć na wielu portalach internetowych. Dodatkowo jest on w pełni darmowy, więc nie musimy się martwić, że dla jednej operacji rocznie, będziemy zmuszeni wydać pieniądze na programy do księgowości, gdzie większość tego typu oprogramowania, potrafi kosztować nawet kilkaset złotych, a jego ważność wygasa po roku, lub trzech.

Skarbowe Urzędy - program PIT 2016 - rozliczenie roczne
Urzędy Skarbowe - program PIT 2017 - roczne zeznanie podatkowe

Szybko i bezbłędnie wypełnimy PIT 37

Rozliczany indywidualnie lub wspólnie z małżonkiem albo dzieckiem. Program PIT 2016 uwzględni ulgi i odliczenia od podatku. Dodatkowo program PIT 2017, udostępnia nam jedna, bardzo ciekawą i wygodną możliwość, a mianowicie rozliczanie swoich dokumentów, za pomocą Internetu (pit online), czyli kompletnie bez wychodzenia z domu i stania nie potrzebnie w kolejce - po wypełnieniu nasz PIT 2016 prześlemy elektronicznie do skarbówki, a jako potwierdzenie otrzymamy UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru), które dobrze jest od razu wydrukować albo zapisać np. na dysku / pendrive. Więc na pewno warto rozważyć taką możliwość, ponieważ rozliczymy swój PIT 37 i inne PITy 2016 dosłownie kilka minut, bez wychodzenia z domu i nie będziemy musieli za to płacić, żadnej księgowej, więc jest to dla nas bardzo opłacalne i proste.